Питання та відповіді щодо експлуатації чіпів зняття обмеження швидкості

Чим саме наші чіпи відрізняються від європейських SpeedBox, BikeSpeed, VOLspeed або інших брендів? Насамперед треба вказати, що принцип дії абсолютно всіх чіпів зняття обмеження швидкості однаковий, а саме, вони обманюють мотор щодо реальної швидкості руху. Головна відмінність полягає в тому, що більшість моделей європейських брендів відображають реальну швидкість руху на рідному дисплеї. Робиться це за рахуноу підключення чіпа у CAN шину даних. Таким чином, всі показники швидкості та кілометражу відображаються з пам'яті чіпа, а не мотора. Більшість, але далеко не всі. Моделі SpeedBox до моторів Shimano, а також до найновіших Bosch Gen 4 Smart System відображають коректну швидкість лише у мобільному додатку, так як CAN шина досі не зламана на вказаних моделях. Наші чіпи ніяким чином не втручаються у роботу CAN шини, їх не потрібно знімати при оновленні прошивки мотора, вони прозорі навіть при діагностиці. Але вони викривляють реальну швидкість руху на рідному дисплеї, в залежності від моделі, як правило після 20 км/г. Звичайно ми також маємо моделі чіпів з Bluetooth адаптером, які відображають реальну швидкість та кілометраж у мобільному додатку.

Чи не шкодить мотору зняття заводського обмеження швидкості? По-перше, слід зазначити, що одні й ті самі мотори від Bosch та Shimano, мають різні ліміти швидкості. Bosch має мотори серії "Speed" з лімітом 45 км/г, а Shimano з лімітом 32 км/г для ринку USA. Тобто, це лише програмне обмеження! По-друге, навантаження на мотор який розкручує колесо, яке вже має початкову швидкість меньше, ніж на старті. Максимальне навантаження буде під крутий схил, де важливо обирати знижену передачу, на якій Ви ніколи не поїдете швидше 25 км/г навіть з чіпом! Крім того, навантаження напряму залежить від вихідної потужності, яку Ви самі регулюєте обраним режимом допомоги (Eco, Trail, Boost, Turbo або ін.).

Чи може мотор перегрітися? Може, у спекотний та сонячний день може перегрітися навіть без чіпа. Але всі сучасні мотори мають захист від перегріву, вони просто вимикаються при досягненні певної температурної межі.

Чи стане батарея швидше розряджатися з чіпом? Цілком можливо. Але при збільшенні швидкості, збільшиться також кілометраж пробігу "накатом", тобто на виході втрата енергії відносно загальної відстані може бути незначною, і залежати від багатьох факторів, навіть швидкості зустрічного вітру.

Чи законно встановлювати чіп зняття обмеження швидкості? Ваш байк, - це Ваша власність. Звісно, що Ваше право переробити його навіть на мопед! Але спочатку потрібно розуміти, що будь-яка переробка призведе до втрати гарантії виробника. Також необхідно знати місцеві закони, щодо перебування незареєстрованих транспортних засобів на автодорогах.

Якої максимальної швидкості можна досягти встановивши наш чіп? Це залежить не тільки від чіпа. Ліміт швидкості запрограмований у чіпі означає лише те, до якої максимальної швидкості Ваш мотор буде домогати крутити педалі. Враховуючи це, має бути зрозуміло, що досягання будь-якої максимальної швидкості, буде залежати насамперед від обертаючої потужності мотора та передатного співвідношення зірочок.

Як само наші чіпи захищені від вологи? Подвійне заливання термоклеєм. Спочатку повністю плата, потім торці виробу. Навіть якщо ви бачите деяку щілину на торцях, це ніяк не означає, що волога потрапить до самої плати.